Hírek & rendezvények

Könyvtárunk (rendszeres) programjai, rendezvényei.

Belső hang - intuitív női kör

Lassan állandóvá váló programunkra olyan hölgyeket várunk, akik nyitottak saját magukra és másokra is. :)

Könyvklub

Februári közös könyv: Musso - Mi lesz velem nélküled?

Történelmi előadássorozat

REFORM-FORRADALOM-SZABADSÁGHARC című 3 alkalmas történelmi előadássorozatunk második előadásán - február 21-én, szerdán 17 órától - 1848 márciusával ismerkedhetünk meg bővebben az európai folyamatok tükrében Hermann Róbert történész segítségével a Gyömrő Városi Könyvtárban.

Az előadás bemutatja azt, hogy 1848 telének és tavaszának nemzetközi eseményei milyen hatást gyakoroltak Magyarország sorsára, illetve, hogy a magyarországi események milyen változásokat okoztak a közép-európai térségben. Kitér az itáliai, az ausztriai és a német vonatkozásokra, illetve a magyar kormánynak a közép-európai térség újrarendezésével kapcsolatos terveire.

A Rákóczi Szövetség Gyömrői Szervezetével közös szervezésű program.

Februárban diafilmvetítéssel!

Februári 08.

REFORM-FORRADALOM-SZABADSÁGHARC

című 3 alkalmas történelmi előadássorozatunk első előadásán - február 7-én, szerdán 17 órától - a reformkorral ismerkedhetünk meg közelebbről a Gyömrő Városi Könyvtárban Pelyach István történész segítségével.

Miért és hogyan fogalmazódtak meg az első gondolatok Magyarország megújítására a 19. század elején? Hogyan szerveződött meg az a korabeli ellenzék, amely ezek megvalósítását tűzte ki célul? Kik voltak legjelesebb alakjai? Hol folytatták le a nagy vitákat a reformok tartalmáról? Milyen volt a korabeli Magyarország helyzete a Habsburg birodalomban? Az előadás - többek között - ezekre a kérdésekre ad választ.

A belépés ingyenes.
Várunk mindenkit sok szeretettel!

Könyvklub a Városi Könyvtárban

Minden hónapban egy közös olvasmány, személyes kibeszéléssel. :)

Fellner Jakab emlékkiállítás

Megnyitó: 2024. január 23-án, kedden 17:00-kor a Városi Könyvtárban.

Belső hang - női workshop

A foglalkozást tartja: Gerő Kitti

Január 18-án.

Január 11.

Ünnepi nyitvatartás

2023. december 20-ig a megszokott nyitvatartással várjuk Olvasóinkat.

Nyitás: 2024. JANUÁR 03.

KÖNYVBEMUTATÓ

Mikula László mutatja be legújabb megjelent könyvét, amelynek címe: Föld körül a líra szárnyán

December

December.

Elfeledett (h)őseink

Könyvkiállítás és előadás gróf Wartenslében Ágoston gróf életéről, Gyömrőhöz való kötődéséről.

Magyar népmese napja

Szeptember 30-án, a nagy mesemondó, Benedek Elek születésnapján ünnepeljük együtt a népmeséket!

Népek & országok

szeptember

Úti célunk: Chile

szeptember

Minden, amit a Lego márkáról tudni érdemes

Augusztus 9-én két időpontban is várjuk a legózni az iskolás gyerekeket. A program során bemutatásra kerül a Lego márka, és lesz lehetőség az építésre is.
Fontos, hogy az alkalomra előzetes regisztráció szükséges (gyomro.konyvtar@gmail.com címen) és a rendezvény az iskolás korosztálynak szól.

Nyári szabadság

Szabadság miatt augusztus 19-e szombattól 26-a szombatig könyvtárunk zárva tart.

Nyitás: augusztus 29-e kedd.

Az autópálya-rendőrség világa

Az előadást tartja: Molnár Dávid - törzsőrmester

Bábos mesekuckó és mesés torna

A foglalkozást vezeti: Király Edina, óvodapedagógus, Mesés kuckó foglalkozásvezető

9:30-kor és nagymértékű túljelentkezés esetén: 11:00-kor is indul foglalkozás.

Társasjáték délelőtt

Gyertek el, próbáljátok ki könyvtárunk társasjátékait!

Mesés időutazás a középkorba

Július 12-én, szerdán 10:00-től

Rendhagyó történelemóra

A Rákóczi-szabadságharc gyömrői szemmel

Előadó: Szekeres Zoltán

Lesd és óvd! - vadonleső program

Július 05-én, szerdán 10:00-től. Az előadás tíz órakor kezdődik, de a játékokat délután háromig ki lehet próbálni!

Zenés-játékos foglalkozás

A foglalkozást tartja: Köröndi Péter Pál, zeneterapeuta

REGISZTRÁCIÓKÖTELES PROGRAM!

Nyáron is vár a Városi Könyvtár!

Nyári programjaink szerdán délelőtt.

Mandala kiállítás és megnyitó

2023. 06. 14-én ZÁRVA

Szakmai rendezvény miatt június 14-én (szerdán) könyvtárunk egész nap zárva tart az olvasók előtt.

A fák, akik velünk élnek - faápolás az ültetéstől az aggastyánokig

A Rákóczi Szövetség Gyömrői Szervezetével közös szervezésű előadáson arról tudhatunk meg rengeteg mindent, hogyan nevelhetünk kertünkben szép, egészséges és hosszú életű díszfákat úgy, hogy azok senkire és semmire ne jelentsenek veszélyt és más módon se okozzanak problémát a számunkra. Szó lesz a megfelelő fa kiválasztásáról, tekintettel a klíma változására is, a faültetésről, a fiatal és felnőtt fák metszéséről, ápolásáról, valamint az idős fák gondozásáról, az esetleges veszélyek feltárásáról és kezeléséről.
A programon való részvétel INGYENES!
Előadók:
Kaltenecker Andrea, okleveles tájépítészmérnök, favizsgáló szakmérnök
Ragula Zoltán, minősített faápoló
Szövetség Gyömrői Szervezetének elérhetősége:

június

Könyvbemutató és kiállítás megnyitó

Tűzzománc képek kiállítás és verseskötet bemutató

Téma: a család

május

A Tarot kártya és a Hős útja

A Bolond a történet hőse. A Mágus és a Főpapnő a mennyei szülők. A Hős tanulmányai! A Döntés! A Diadalszekér és a Hős indulása. Most csak kiemeltem párat, ami életünk során fontos mérföldkő és egy viszonyítás életünk nehezebb döntéseinél.
A Hős útja a mi utunk is egyben, kérdés bele tudjuk-e magunkat engedni és támaszként, útjelzőként tudjuk-e használni, amikor szükségünk van rá.
Gyere el a Hős útjára, és nézd meg, hogy most TE hol tartasz a utadon.